Aktualności:

Szkolny Turniej Szachowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na szkolny turniej szachowy. Zgłoszenia prosimy składać do Emila Mulki z klasy 2C lub Karoliny Rogoz z 4A. Zapisy trwają do przyszłego wtorku (4 kwietnia) włącznie. W środę 5 kwietnia w sali nr 14 ...
czytaj całość
/

Wyniki Konkursu o Patronce Szkoły

W dniu 20 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się XIX Konkurs Wiedzy o Patronce naszego Liceum - Marii Skłodowskiej-Curie, dla uczniów klas pierwszych. Na pytania dotyczące życiorysu, jak i kariery tejże wybitnej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla odpowiadały 2-3 ...
czytaj całość
/

Dni Otwarte w naszej szkole.

14-15.03 korytarzami i klasami naszej szkoły zawładnęli ósmoklasiści! Głodni i spragnieni nowych przygód a także pełni pytań uczniowie okolicznych najstarszych klas podstawówek odwiedzili nasze liceum podczas dni otwartych. Przez te kilka godzin mogli uzyskać niezbędne informacje w związku z rekrutacją ...
czytaj całość
/

HALLO!!!

Trochę się ostatnio działo dobrego. Tradycyjnie już reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dniu 10 kwietnia w IX Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie i tak jak w ubiegłym ...
czytaj całość
/

Ciekawa lekcja naszych uczniów.

Dnia 9 marca 2023 klasa 1c wraz z klasą 3a pod opieką p. Magdaleny Słuszkiewicz-Stoberskiej, p. Małgorzaty Heichel oraz p. Anny Bukład – Tchórz wybrała się do Uherzec Mineralnych, a dokładniej do zakładu karnego. Uczniowie podczas wycieczki mogli zapoznać się ...
czytaj całość
/

DOŚWIADCZENIE MA ZNACZENIE,
Udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej

W dniu 10 marca br. grupa trzydziestu uczniów z klas drugich i trzecich o profilach biologicznym i chemicznym II LO w Sanoku gościła na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Młodzież wzięła udział w dwu blokach tematycznych zajęć laboratoryjnych : Oglądamy DNA ...
czytaj całość
/

Nasze Uczennice z Wyróżnieniem na Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich w Rzeszowie

W ubiegły piątek odbył się w Rzeszowie po dwuletniej przerwie Festiwal Języków i Kultur Słowiańskich. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki i zespół muzyczny. Poziom był bardzo wyskoki ale naszym uczestniczkom Joannie Gosztyle z klasy 4db i Weronice Janas z klasy ...
czytaj całość
/

Dzień Patronki Szkoły i Dzień Kobiet

8 marca to dla społeczności II Liceum dzień szczególnie wyjątkowy. To właśnie wtedy obchodzimy Dzień Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej - Curie. 7.03.2023 w naszej szkole odbyła się akademia, która miała na celu przybliżyć sylwetkę naszej patronki. Akademię przygotowała klasa 2c ...
czytaj całość
/

Żołnierze Wyklęci na kinowym ekranie

Kim są Ci tajemniczy żołnierze? Byli to patrioci, stawiający opór sowietyzacji Polskii podporządkowaniu jej ZSRR. Młode pokolenie ma dziś okazje poznać historię jednego z nich, podobną do tych, które zapisały się na kartach naszego kraju. Po pierwszych minutach filmu, widownia ...
czytaj całość
/

Siatkarki II LO w półfinale wojewódzkim!

27 lutego w gościnnej hali I LO, odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewczyn. Dominacja naszych zawodniczek nie podlegała dyskusji o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań: II LO Sanok - I LO Brzozów 2:0 (25:5, 25:12) II LO Sanok ...
czytaj całość
/

Kolejny sukces naszego ucznia!

Z dumą chcieliśmy ogłosić, że jeden z naszych uczniów, wielokrotny zwycięzca konkursów indywidualnych i grupowych oraz działacz szkolny Filip Siwiecki z klasy 3 b został nominowany do Osobowości Roku w kategorii Kultura. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się takim uczniem, ...
czytaj całość
/

Tłusty czwartek w II LO

Jest taki dzień w roku gdzie kalorie nie mają żadnego znaczenia. Tak macie racje! Chodzi tutaj o tłusty czwartek, który obchodzimy właśnie dziś. Podobno zjedzenie pączka przynosi szczęście więc właśnie tego Wam życzymy. Smacznego!   ...
czytaj całość
/

Patrycja Reizer w Olimpiadzie Centralnej

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły- Patrycja Reizer z klasy 2D- zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego. Odbędzie się on 30 marca. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia. Bonne chance Patrycja! ...
czytaj całość
/

Dni otwarte

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku ma zaszczyt zaprosić wszystkich ósmoklasistów wraz z opiekunami na dni otwarte, które odbędą się 14 i 15 marca 2023 roku od godziny 9:00 do 12:00 w naszej szkole. Uczniowie będą mogli uczestniczyć ...
czytaj całość
/

Osiągnięcia:

 36,947 wszystkich odwiedzin,  690 odwiedzin dzisiaj

Data utworzenia: 4 stycznia 2023
Data ostatniej edycji: 6 stycznia 2023