Aktualności:

Otwarcie Mediateki w Sanoku

Uczniowie naszej szkoły Lena (4e) i Nikodem (2f) mieli okazję prowadzić dziś otwarcie Mediateka - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Sanoku. Występ ich należy zaliczyć do bardzo udanych, co podkreślił również Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski. Nikodem oraz Lena wykonali ...
/

Muzyka nasza i wasza

Wczoraj (27.11), w naszej szkole odbył się koncert. Nasi uczniowie mogli posłuchać utworów wykonywanych nie tylko przez uczniów, ale również nauczycieli naszej szkoły. Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Podczas koncertu doświadczyliśmy także debiutanckich występów nowych zespołów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, ...
/

Wyspiewany sukces Wiktorii Adamskiej

22 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się III Wojewódzki Festiwal Utwórów Patriotycznych , zorganizowany przez Stowarzyszenie Pro Artis pod patronatem Posłów na Sejm Pana Piotra Uruskiego i Piotra Babinetza. W tym konkursie wzięła udział nasza uczennica Wiktoria Adamska z ...
/

Maria Stuart wg Juliusza Słowackiego

W tym tygodniu uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w wyjeździe teatralnym na spektakl „Maria Stuart” do teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Ten klasyczny dramat o ludzkich namiętnościach i machinie intryg wyreżyserowała Martyna Łyko, w główną postać kobiecą wcieliła ...
/

Wystawa Body Worlds

“Homo sum; humani nihil a me alienum” Terencjusz W dniu 23.10.2023r. klasy 3b i 3d pod opieką Pani Wioletty Bryndzy, Joanny Pastuszak i Pauliny Kilar odbyły wycieczkę do Katowic. Jej celem było obejrzenie wystawy BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE ...
/

Sukcesy naszych Humanistów

Senat RP ustanowił rok 2023 rokiem m.in. Mikołaja Kopernika. Z tej okazji sanockie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" zorganizowało konkurs poświęcony życiu i działalności Polaka, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". II LO reprezentowali Nina Majewska z kl 2 f oraz Paweł Kaczorowski ...
/

105 rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzimy co roku upamiętniając dzień 11 listopada 1918 roku. Dzień, w którym oficjalnie po 123 latach niewoli, odzyskaliśmy suwerenność i niepodległość naszego narodu. 10.11.2023 w naszej szkoły odbyła się akademia, organizowana przez klasę 2b (p. A.Rossmanith), z ...
/

WYNIKI KONKURSU MITOLOGICZNEGO

Pragniemy poinformować, że 7 listopada 2023 roku odbył się Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas I zorganizowany przez p. J. Kołodziejczyk i p. Z. Rokitę. Polegał on na rozwiązaniu testu przez reprezentantów poszczególnych klas I. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów. Zwycięzcami ...
/

Wyjazd 23 listopada 2023 do teatru do Rzeszowa na spektakl Maria Stuart.

Zgłoszenia chętnych na wyjazd do środy 8.11 do Pani Anety Myćki, Magdaleny Słuszkiewicz-Stoberskiej i Iwony Błażewicz.Cena biletu 30,00 + dojazd 30,00 Maria Stuart to krwawa historia kobiety - królowej. Za sprawą Juliusza Słowackiego wsiadamy w romantyczny rollercoaster, w którym władza, ...
/

Konkurs Recytatorski po niemiecku!

Zapraszamy uczniów uczących się języka niemieckiego do wzięcia udziału w konkursie, szczegóły na plakacie i w regulaminie! https://2lo.sanok.biz/wp-content/uploads/2023/11/regulamin-konkursu-Am-Anfang-war-die-Poesie.pdf ...
/

Udział w akcji „Szkoła Pamięta”

W dniu 26 października 2023 r reprezentacja młodzieży naszej szkoły wraz z nauczycielami Panią Małgorzatą Heichel i Agnieszką Grzebieniak udali się na Cmentarz Komunalny w Sanoku aby odwiedzić groby zmarłych związanych z naszym Liceum. Akcja ta odbywa się corocznie a ...
/

KONKURS MITOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie, który od lat jest prowadzony przez polonistki II LO p. Julitę Kołodziejczyk i p. Zofię Rokitę i już na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Mamy nadzieję, że i tym razem ...
/

Dzień Nauczyciela

W dniu 13.10 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Jak zawsze na akademiach w II LO wszystko było najlepsze jak tylko może, nasz niezawodny profesor Przystasz wraz z uczniami klasy 2C przygotowali śmieszne scenki ...
/

Spotkanie z seniorami w ramach projektu „Siła bezpieczeństwa”.

W dniach 26-27.09.2023r. na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Sanokuodbyły się dwa spotkania grup seniorów z DPS Caritas w Sanoku.Pierwsze spotkanie miało temat: „Bezpieczny senior”, uczestniczyli w nimrównież uczniowie i nauczyciele zaangażowani w wolontariat. W programiespotkania młodzież przedstawiła prezentację na ...
/

Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

Jak co roku uczniowie klas czwartych z naszej szkoły, uczestniczyli w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W sobotę 7 października było jeszcze ciemno gdy wyruszyliśmy do Częstochowy, aby prosić Matkę Najświeższą o opiekę i pomoc w czasie matury i ...
/

Osiągnięcia:

Loading

Data utworzenia: 4 stycznia 2023
Data ostatniej edycji: 4 kwietnia 2023