SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

14-09-2020

20

15-09-2020

8

16-09-2020

36

17-09-2020

30

18-09-2020

22

 

W puli:

1, 2, 3, 5, 6,

7, 9, 10,

12, 13, 14,

17, 18, 19,

23, 24, 25, 26,

27, 31,

32, 33, 34,

 

 

My na YT

 

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W związku z tym prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły o wpłatę 5 zł do skarbników klasowych a następnie przekazanie tych pieniędzy do Pani Pedagog.


Jeżeli jakaś klasa chciałaby wspomóc tę akcję w szczególny sposób to zamiast "klasowych mikołajek" może przekazać te pieniądze na poczet szlachetnej paczki. Wpłata 5 zł jest jednocześnie biletem wstępu na koncert noworoczny II LO, który odbędzie się 5 stycznia 2017R. na auli PWSZ w Sanoku. (Koncert będzie oczywiście w ramach lekcji!!) - szczegóły zbiórki znajdziesz na swoim koncie w e-dzienniku.

Opis rodziny, której zamierzamy pomóc :

Pani Aneta (33 lata) i pan Maciej (43 lata) wychowują córeczkę Nikolę (7 lat).
Nikola od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice od zdiagnozowania choroby walczą o jak najlepszy rozwój dziewczynki i jej sprawność, szukając odpowiednich specjalistów. Oprócz prywatnej rehabilitacji, która wymaga kilku wyjazdów w tygodniu do miasta oddalonego o ponad 80 kilometrów, uczęszczają także do logopedy, pedagoga oraz na zajęcia ogólnorozwojowe. Dziewczynka od września tego roku zaczęła uczęszczać do szkoły. Jednak pojawił się problem, ponieważ Nikola wymaga opieki oraz pomocy przy chodzeniu (chodzi trzymana za rączkę), stąd też pan Maciej musiał zrezygnować z pracy by móc Nikolę zaprowadzać i odbierać ze szkoły. Wysokość świadczenia pielęgnacyjnego nie zrekompensowała utraty jednej pensji, która niemalże w całości przeznaczana była na koszty leczenia. Spowodowało to, że dziś korzystają rzadziej z rehabilitacji, która przynosiła efekty. Obecnie dochód na jednego członka rodziny wynosi 591 złotych, jednak często jest on pomniejszony o koszty dodatkowych wizyt u lekarzy.
Rodzina dzielnie walczy o sprawność Nikoli. Cieszą się z jej każdego małego postępu. Rodzice marzą by dziewczynka w przyszłości była jak najbardziej samodzielna i dokładają wszelkich starań by tak faktycznie się stało. Poza tym rodzina uwielbia wspólnie spędzać czas na zabawie czy wspólnych wyjściach. Nikola, która uwielbia śpiewać, jest dla rodziców prawdziwym oczkiem w głowie.
Do najważniejszych potrzeb rodzina zalicza specjalistyczne obuwie ortopedyczne dla Nikoli. Będą również bardzo wdzięczni za odzież dla niej. Ich marzeniem jest podarować dziewczynce rower, bo przecież jak każde dziecko chciałaby móc nim jeździć po podwórku. Niestety Nikola wymaga specjalnego trójkołowego roweru dla dzieci niepełnosprawnych, którego zakup przekracza możliwości finansowe rodziców.