SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

26-10-2020

36

27-10-2020

21

28-10-2020

23

29-10-2020

16

30-10-2020

3

 

W puli:

1, 2, 4, 5, 6, 7,

8, 10, 11, 12, 13,

14, 17, 18,

19, 20, 22,

24, 25, 26, 27, 28,

29, 30, 31, 32, 33,

34, 35

 

 

My na YT

 

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

 

W dniu 30 maja uczeń naszej szkoły Maciej Słowiak został laureatem (II miejsce) ogólnopolskiego konkursu fizycznego Poszukiwanie Talentów organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opiekunem dydaktycznym naszego ucznia była pani Barbara Cetnar.

Nim Maciej dostał się do finału musiał stworzyć i wysłać prace w następujących kategoriach: "Pisanie o fizyce", "Doświadczenia", "Fizyka i sztuka", "Fizyka i fotografia", "Fizyka dla najmłodszych". Były to m. in. limeryki (żartobliwe wiersze o określonej kompozycji), opisy zdarzeń zawierające interpretację fizyczną,  zabawy z dziećmi, filmiki związane z fizyką, doświadczenia, zdjęcia i plakaty. Po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu okazało się, że Maciej został zaproszony do Warszawy na finał, który miał się odbyć w dniach 28-30 maja. Uczeń pojechał tam z naszym dyrektorem p. Markiem Cyconiem.

Finał polegał na obronie prac w czterech kategoriach: "Fizyka i literatura", "Doświadczenia", "Fizyka i sztuka" oraz "Nauczanie fizyki". Każdy finalista wchodził do specjalnie wyznaczonych sal znajdujących się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, w których bronił się z danej kategorii przed komisjami złożonymi z profesorów i profesorek. Trwało to od godziny 8:30 do godziny 13:00. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po wydziale, a później zostawiono im czas wolny do ogłoszenia wyników kolejnego dnia.

 

Kolejnego dnia (30 maja) nastąpiło ogłoszenie wyników. Przed tą uroczystością odbyły się jeszcze pokazy doświadczeń "Mistrzów", prezentacja najlepszych prac z kategorii "Fizyka i fotografia" oraz wykład popularnonaukowy o fizyce w zjawiskach codziennych dr. hab. Andrzeja Dragan. Następnie nastąpił ważny dla Maćka moment - ogłoszenie wyników. Jednak mimo wątpliwości udało się i znalazł się on na II miejscu, zapewniając sobie w ten sposób wstęp z pominięciem standardowych postępowań kwalifikacyjnych na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz nagrodę jaką jest wyjazd do Genewy do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi oraz jego opiekunowi dydaktycznemu - pani Barbarze Cetnar !