SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

26-10-2020

36

27-10-2020

21

28-10-2020

23

29-10-2020

16

30-10-2020

3

 

W puli:

1, 2, 4, 5, 6, 7,

8, 10, 11, 12, 13,

14, 17, 18,

19, 20, 22,

24, 25, 26, 27, 28,

29, 30, 31, 32, 33,

34, 35

 

 

My na YT

 

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

15.03.2017r w Gimnazjum w Żurawicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w unihokeju dziewcząt. Ostatecznie nasze reprezentantki zajęły najgorsze dla sportowca – 4 miejsce… No, ale od początku.

W pierwszym meczu naszym unihokeistkom przyszło się zmierzyć z II Liceum Ogólnokształcącym z Dębicy. Rozpoczęły bardzo dobrze. W sytuacji dwa na jeden idealne podanie Karoliny Demkowicz na bramkę zamieniła Aleksandra Kątska pakując piłeczkę tuż pod poprzeczkę. Niestety zawodniczki z Dębicy zdołały wyrównać wynik meczu przez co ostatecznie dziewczyny mogły zapisać na swoim koncie remis. Warto zaznaczyć, że był to już drugi wyrównany pojedynek, gdyż z półfinału zliczony został mecz z I LO z Sanoka zakończony wynikiem 0:0. Kolejne spotkanie, tym razem z III Liceum Ogólnokształcącym z Rzeszowa, również zakończyło się wynikiem 1:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny z rzutu wolnego zdobyła Martyna Zagórska. I po tym meczu sytuacja II LO mocno się skomplikowała. Dziewczyny, alby myśleć o jakimkolwiek miejscu na podium musiały wygrać z ZS nr 2 w Dębicy – zespołem, który do tej pory nie przegrał ani jednego meczu. Zaczęły identycznie jak we wcześniejszych meczach. Prowadzenie naszej drużynie dała Karolina Demkowicz, pokonując dobrze dysponowaną bramkarkę z Dębicy. Niestety chwilę później na tablicy wyników znów widniał remis, jednak nasze reprezentantki nie zamierzały się poddawać. Na dwie minuty przed końcem meczu prowadzenie naszej drużynie ponownie dała Demkowicz. W tej sytuacji dziewczyny nie pozwoliły już wyrwać sobie zwycięstwa i pewnie dowiozły wygraną do końca.
Przystępując do ostatniego meczu dziewczyny wiedziały, że wygrana gwarantuje im tytuł wicemistrzyń województwa, remis daje im brąz a ewentualna porażka spycha je na 4 miejsce.. Pierwsza połowa pojedynku z Przemyślem zakończyła się bezbramkowym remisem. Na trzy minuty przed końcową syreną, sytuację sam na sam wykorzystały przeciwniczki i takim sposobem nasze dziewczyny miały przysłowiowy nóż na gardle. Mając do stracenia miejsce na podium, rzuciły się do ataku. Świetną okazję na wyrównanie wyniku miała Demkowicz, jednak została zatrzymana w nieprzepisowy sposób po czym sędzia podyktował rzut wolny. Wykonania go podjęła się Karolina Demkowicz, która strzałem w samo okienko bramki dała drużynie szanse na medal, jednak… radość nie trwała długo. Nikt nie wiedział o co chodzi. Sędzia rozkładając ręce, bezpodstawnie pokazywał, że bramki nie ma, gdyż została ona zdobyta nieprawidłowo. W tym momencie dziewczyny poczuły się oszukane. Łzy same cisnęły się do oczu. Niestety przez kuriozalną decyzję sędziego nasze unihokeistki ostatecznie zajęły 4 miejsce…
Mimo wszystko, dziewczynom należą się wielkie brawa za walkę do końca.
Skład II LO : Karolina Demkowicz 3e(kapitan) Diana Chrząszcz 3b Aleksandra Kątska 3d Sylwia Kanciak 3e Gabriela Rolnik 2a Anita Wiejowska 2a Justyna Pałys 2a Aneta Pietroszek 2a Gabriela Pastuszak 2a Sandra Stolarska 2b Martyna Zagórska 1a Paulina Zagórska 1a Opiekun : p. G. Pastuszak

Galeria zdjęć Anity Barańskiej:

https://photos.google.com/share/AF1QipO7iPpDGbLpQ5D-Nh12Q1ofaUH30Exwe1feEhsMEJawjamKC51v5Yy72OsvHUaKwA?key=SWxCcTJ6czdSVnFHRlh1Y1BEdzY1Tm0xai0tX2Rn