SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 26-27 kwietnia 2012r. mieliśmy przyjemność być świadkami niecodziennego przedsięwzięcia. Dzięki współpracy naszego liceum z warszawskim Centrum Nauki Kopernik na terenie naszej szkoły miała miejsce interaktywna wystawa „Eksperymentuj” i towarzyszące jej pokazy.

Idea projektu sprowadza się do przedstawienia czasami mało zajmującej teorii zjawisk naukowych w formie atrakcyjnych ćwiczeń i zabaw, których uczestnik staje się podmiotem i bezpośrednim sprawcą efektownego procesu fizycznego, chemicznego, matematycznego lub biologicznego.Uczniowie II LO oraz liczni goście z innych szkół mogli między innymi rozwiązywać łamigłówki logiczne, dzięki aparatom szyfrującym zgłębiali tajemnice kodowania i rozkodowywania informacji, poznawali widowiskowe działanie kuli plazmowej i mechanizm słynnych półkul Magdeburskich lub studiowali anatomię ludzkiego ciała dzięki wyjątkowo realistycznemu modelowi poszczególnych organów wewnętrznych. Do dyspozycji dociekliwych badaczy pozostawiono piętnaście stanowisk doświadczalnych .

Wystawę wzbogacił pokaz „Niskie temperatury”, który daje odpowiedź na niebanalne pytania: Jak zachowują się przedmioty w temperaturze – 198 stopni Celsjusza? Co dzieje się z różą zanurzoną w azocie? Czy balon może nadmuchać się sam? Czy tlen może być płynem?

Spotkanie starszych i młodszych naukowców przyniosło zamierzony efekt: w świadomości wielu gości pozostało przeświadczenie, że nauka nie musi być nudna, a odkrywane przez nią tajemnice naszego świata mogą być fascynującą przygodą.
 To na pewno nie była ostatnia wizyta gości z CNK.

GALERIA

foto: Andżelika Kogut