SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Zakończenie semestru, wystawianie ocen, sprawdziany poprawkowe, nieprzespane noce - wszystko to sprawia, że u przeciętnego członka Zakonu poziom stresu dramatycznie wzrasta. Dlatego należało przerwać to pasmo wzbudzających strach wydarzeń i na chwilę zapomnieć o towarzyszącej ostatnim dniom „gorączce”.

Jak to najlepiej zrobić? Powszechnie wiadomo, że nic tak jak muzyka nie łagodzi obyczajów, dlatego słusznie p. Szerszeń i p. Grzebieniak zdecydowały o organizacji  V Koncertu Noworocznego, który odbył się 5 stycznia 2017r. w auli PWSZ. Każdy, kto wspomógł akację „Szlachetna Paczka”, mógł podziwiać występy naszych najbardziej utalentowanych muzycznie uczniów. Chętnych znalazło się zbyt wielu i sala PWSZ nie mogła wszystkich pomieścić. Sądzę jednak, że ten fakt powinien nas wszystkich cieszyć, gdyż to oznacza wielki zapał uczniów II LO do pomocy innym oraz oczywiście zamiłowanie do sztuki…

„Wędrówka ludów”, czyli przemarsz uczniów i nauczycieli ze szkoły na miejsce imprezy odbył się na długiej przerwie. Gdy sala uczelni była już wypełniona po brzegi, zgasły na chwilę światła i nastąpiła „premiera” przygotowanego przez naszych kolegów H. Łuszczyszyna i J. Wójtowicza „Manekin Challenge”. Była to jedna z najbardziej entuzjastycznie przyjętych części całego wydarzenia i słusznie, gdyż wykonawcy (zarówno uczniowie jak i nauczyciele) podeszli do zadania z dużą dozą humoru oraz dystansu.
Po gromkich brawach rozpoczęła się właściwa część koncertu. Widownię przywitali prowadzący - Piotr Kruczek oraz Aleksandra Łyko. W dalszej kolejności na scenę wyszła orkiestra pod nazwą "Szymon i A MY", wykonując kilka utworów. Błyszczące trąbki, flety, saksofony, klarnety, niezwykła werwa młodych artystów i ich pozytywna energia - wszystko to czyniło wielkie wrażenie na słuchaczach. Po zespołowym występie nadszedł czas na solistów: O. Gorgoń, G. Kot, M. Zubel, K. Solon, M. Kobrzyńska, W. Maślanka, K. Błażejewska, M. Bartkowska, A. Paryżak, K. Lorenc, J. Hańska. Było uczuciowo, tajemniczo, nostalgicznie, dojrzale, ale nie zabrakło też występów z nutką żartu i muzycznej zabawy. Z niezwykłym aplauzem widowni spotkała się zwłaszcza piosenka „Ostatnia nocka” w wykonaniu jednego z nielicznych mężczyzn biorących udział w całym przedsięwzięciu, Przemka Skubla. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wykonawcom akompaniował na żywo, zespół muzyków: gitarzyści K Kondrat, O.Gorgoń, perkusiści P. Woźniczyszyn, Sz. Cużydło oraz grający na keyboardzie absolwent naszej szkoły, Bartłomiej Grzebieniak. Z pewnością wpłynęło to na podwyższenie jakości wszystkich występów.
Dla urozmaicenia Koncertu, oprócz wokalistów i orkiestry swoje umiejętności zaprezentowali również tancerze. Widownię bawiła płynność ruchów i niezwykła koordynacja Mażoretek, ale niewątpliwie gwoździem programu okazał się pokaz tańca byłych tancerzy FTT Flamenco.
Tancerze przekazywali wiele pozytywnych emocji, a ich niezwykła lekkość i ekspresja przeniosły nas prosto w klimat filmu „Dirty dancing”…

Taniec Kingi Chmury i jej przyjaciół:


Dodatkową atrakcją okazała się krótka scenka kabaretowa w wykonaniu Wiktorii Kapcio i Martyny Wilk. Dziewczyny w 5 minut wskazały wszystkie wady małżeństwa, więc może naprawdę bardziej się opłaca być członkiem Zakonu?  
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim wspaniałym wykonawcom, a solistki pożegnały się z widownią piosenką, tym razem w wykonaniu zespołowym. To była naprawdę udana impreza, która pokazała, ile niezwykłych, utalentowanych ludzi liczy nasza szkoła.
Możemy być z siebie dumni!


Autor tekstu: Michalina Smyczyńska, 1a

 

Galeria zdjęć Dominika Jakimy, 3d:

https://drive.google.com/drive/folders/0B4hgQzRzd19wczM1RXVTMkJMLWM

 

Galeria zdjęć Jakuba Wojtowicza: