SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

27-01-2020

9

28-01-2020

31

29-01-2020

22

30-01-2020

17

31-01-2020

6

 

W puli:

1, 2, 3, 4, 5,

7, 8, 10, 11, 12,

13, 14, 16,

18, 19, 21,

23, 24, 25, 26, 27,

28, 29, 30, 32,

33, 34, 35, 36

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

W związku z tegorocznymi obchodami 10-lecia Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, najaktywniejsi wolontariusze zostaliśmy zaproszeni przez redaktorkę Polskiego Radia Rzeszów, Bernardetę Szczyptę, która zaciekawiona naszą działalnością , postanowiła przeprowadzić z nami wywiad.

W tym celu 8 grudnia odwiedziliśmy siedzibę rzeszowskiego Radia mieszczącą się przy ul. Zamkowej. Dziennikarka przywitała nas bardzo serdecznie, oprowadziła po redakcji i pokazała pracę w radiu „od kuchni”. Chętnie podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami
i przybliżyła nam zawód dziennikarki .

A potem przyszedł czas, kiedy Pani Szczypta oddała nam głos. Po przedstawieniu się rozpoczęły się rozmowy o działalności naszego szkolnego wolontariatu.

Profesorka Irena Gil-Storoszczuk króciutko opowiedziała o naszym kole i o Powiatowym Centrum Wolontariatu, Pan Dyrektor Marek Cycoń przedstawił historię powstania Koła w naszej Szkole, a potem Kinga Nowak, Gabriela Nowak, Patrycja Michalak, Karolina Żywicka i Aleksandra Pietrow opowiedziały o swojej działalności w wolontariacie. A miałyśmy o czym opowiadać, bo nie tylko bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych typu kwestowanie czy zbiórki żywności na potrzeby różnych stowarzyszeń, ale również regularnie pomagamy osobom starszym, w opiece nad małymi dziećmi w ochronkach, schronisku dla zwierząt czy udzielając korepetycji dzieciom w świetlicach przyszkolnych lub w rodzinach zastępczych.

Pani Redaktor zaciekawiona pytała nas też o to, co nam daje praca w wolontariacie, czy my też coś z tego pomagania innym wynosimy. Na to pytanie i na inne chętnie udzielałyśmy odpowiedzi.

Pani Irena Gil-Storoszczuk wspomniała jeszcze o corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i możliwości podziękowania w tym dniu w szczególny sposób wszystkim wolontariuszom, Pan Dyrektor Marek Cycoń dodał, że nasza wolontariacka działalność jest zauważana i doceniana przez nasz organ prowadzący, tj. Starostwo Powiatowe.

Po skończonej rozmowie Pani Redaktor serdecznie nam podziękowała i poprosiła nas o informacje na temat kolejnych naszych akcji czy ciekawych inicjatyw.

Było to dla nas, wolontariuszy, nowe doświadczenie. Jednocześnie byłyśmy dumne, że w ten szczególny sposób mogłyśmy, na radiowej antenie, promować naszą Szkołę.

Zachęcamy wszystkich do wysłuchania tej audycji 20 grudnia 2016 r. po godzinie 18 na antenie Polskiego Radia Rzeszów.