SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Karina Szmyd i Maciej Fabian uczniowie fakultetu wos kl. 2 zostali wybrani posłami XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbedzie się 1 VI 2012 r. w Warszawie. Wcześniej w dniach 12-13 V 2012r. wyjadą do Warszawy na warsztaty komisji sejmowej, podczas ktorej wybiorą marszałków i przygotują uchwały.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na relacje z Warszawy.


W piątek, tj. 30 marca 2012r. w naszym liceum miała miejsce debata „Samorząd Uczniowski a demokracja i postawy obywatelskie”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: członek zarządu województwa podkarpackiego Sławomir Miklicz, starosta sanocki Sebastian Niżnik, asystentka europoseł E. Łukacijewskiej Justyna Marcinkowska (absolwentka naszego liceum, sekretarz Młodych Demokratów w Rzeszowie, członek Samorządu Studenckiego na UR) dyrektor liceum Marek Cycoń, nauczyciele Agnieszka Grzebieniak(opiekun samorządu w II LO) i Mariusz Kluczyński oraz przedstawiciel Internetowego Radia Bieszczady FM – Maciej Woźniczyszyn i Justyna Szelest oraz Młodzieżowej Rady Gminy w Zagórzu. Całości dopełnili sanoccy i zagórscy gimnazjaliści z opiekunami wspierani przez uczniów naszej szkoły.

Dyskusja była niezwykle żwawa i sympatyczna, choć nie można pominąć burzliwych chwil.

Moderatorami byli uczniowie II LO Karina Szmyd i Maciej Fabian, uczęszczający na fakultet wos kl.2 prowadzony przez Martę Szerszeń, którzy starają się uzyskać mandat posła „Sejmu Dzieci i Młodzieży”, obradującego zawsze 1 czerwca.
Po debacie odbył się quiz dla przybyłych gimnazjalistów, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu demokracji i postaw obywatelskich.Wygrały go dziewczyny z Gim nr 2 w Sanoku, prze Gim nr 4 i Gim nr 1. W nagrodę zwyciężczynie otrzymały książeczki z Konstytucją RP, której 15 lecie uchwalenia przypada 2 kwietnia.
Uczestnicy w większości uznali debatę za owocną, a czas spędzony w naszym liceum za miły.
Liczymy na więcej inicjatyw tego typu w naszej szkole, a Karinie i Maćkowi życzymy powodzenia, by mimo dużej konkurencji pokazali na co ich stać