SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

W piątek 2 marca 2012r. w Sanockim Domu Kultury odbyła się gala, w dwóch odsłonach o godz.9.00 dla szkół ponadgimnazjalnych i o godz.12.00 dla gimnazjów oraz licznie przybyłych zaproszonych gości, podsumowująca rok Marii Skłodowskiej – Curie,  pod hasłem „Metal ponad gaz”. Po długich i mozolnych przegotowaniach, trwających od października 2011 r. , widzowie w SDK’u  mieli okazje zobaczyć efekty pracy uczniów naszej szkoły i nie tylko.

 

 

Galę prowadzili Kamila Gładysz (2f) i Michał Sobolewski (3a), trzeba przyznać mają do tego dryg. Przedstawienie było podzielone na kilka części: wprowadzenie, przywitanie gości, rozdanie nagród konkursowych i część artystyczną, którą uświetnił występ najwybitniejszego absolwenta II LO – p. Artura Andrusa.

 

Skupmy się na tej ostatniej odsłonie. Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem p. Doroty Wierdak oraz z pomocą p. A. Grzebieniak i p. M. Szerszeń, wraz z zespołem tańca „Flamenco” i solistkami z naszej szkoły, w  niezwykle przyjemny i niekiedy humorystyczny sposób przybliżyli życiorys Marii Skłodowskiej – Curie. Duże wrażenie zrobiła na mnie Sandra Sieradzka (2f), która wcieliła się w rolę polskiej noblistki, Patrycja Józefek (2b), która o Skłodowskiej za wiele nie wiedziała i Karina Szmyd (2d) z piosenką „Milord”. Osobiście uważam jednak, że najlepszy był występ końcowy, a mianowicie Michał Krzywdzik (1e) z pomocą znanego sanockiego rapera Argona wykonał utwór „Metal ponad gaz” – niezwykle pozytywnie zaskoczył mnie taki finał gali. Cieszę się, że II LO zyskało tak zdolnych uczniów i jednocześnie smuci mnie wizja, że mam możliwość z nimi obcować już tylko 2 miesiące.

Podsumowując, gala była bardzo ciekawym i udanym widowiskiem, brawa dla organizatorów, aktorów, solistek i wszystkich, którzy napracowali się  za kulisami. 

 Jagoda Szmiłyk

 

 

Sandra Sieradzka 2f w roli Marii Skłodowskiej-Curie