SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Za nami VI Parada Niepodległości, której ideą jest przybliżenie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Parada została zorganizowana w ramach obchodów 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Podczas krótkich czterominutowych wystąpień, każda ze szkół  (pośród uczestników szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) miała przedstawić wybrany epizod historyczny, zaś wykonanie oceniała komisja złożona z przedstawicieli instytucji kulturalnych oraz dyrektorów szkół.
Nasza szkoła przedstawiła wybuch powstania listopadowego- był pożar na Solcu jako znak do rozpoczęcia powstania,  oficerowie Szkoły Podchorążych wzywali do buntu mieszkańców Warszawy, następnie atak na Arsenał ( zdobycie broni) i Belweder, z którego w damskim przebraniu uciekał książę Konstanty.

Uczniowie biorący udział w paradzie z klasy 1 c i 1 e wykazali się nie tylko wspaniała grą aktorską, ale i zaangażowaniem. Kompletowali stroje, dekoracje, broń wysłuchując wskazówek opiekunów: p. Barbary Rajtar- Wojdyły i p. Mariusza Kluczyńskiego.Była więc świeca dymna, repliki broni, werbel a nawet kosz z jabłkami warszawskiej mieszczanki-zresztą 2 kg jabłek zjedzone zostały po wystąpieniu:) Cała scenka, bardzo dynamiczna, została doceniona przez jury i nasza szkoła zwyciężyła zajmując 1 miejsce, wyprzedzając ZS nr 1 i I LO. Nagrodą jest wycieczka, ale chyba większą byłoby prezentowanie scenki przy licznej widowni a nie tylko przed uczestniczącymi w Paradzie...

Gratulujemy i jesteśmy dumni, że mamy takich świetnych aktorów.

 

 

 Relacja z występów uczniów II LO na portalu esanok  od około 13 minuty:

http://esanok.pl/2014/ii-lo-i-szkola-podstawowa-z-tarnawy-dolnej-zwyciezcami-za-nami-vi-mlodziezowa-parada-niepodleglosci-film-mp002.html