SREBRNA SZKOŁA 2020

 

Szczęśliwy numerek

 

24-02-2020

23

25-02-2020

12

26-02-2020

5

27-02-2020

32

28-02-2020

19

 

W puli:

1, 7,

13, 16,

18, 21,

29,

33, 34

 

 

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 02-08.06.2019 odbyła się, już po raz trzeci, edukacyjna wycieczka zagraniczna dla uczniów naszej szkoły, organizowana przez panie: Marzenę Mandzelowską i Jolantę Mazur- Fedak, we współpracy z Biurem Turystycznym Vistur.

Ahoj Praha! Dnia 02.06.2019r. o godzinie 22:00 rozpoczęła się nasza kolejna przygoda. Tym razem 55 uczniów z opiekunami z naszej szkoły, wybrało się w podróż do Pragi i Paryża. Pierwszego dnia aktywnie spędziliśmy czas w stolicy Czech. Nasza trasa prowadziła między innymi przez Rynek Staromiejski, Most Karola oraz Zamek Hradczany. Nie zabrakło również pokazu praskiego zegara astronomicznego. Zachwyceni urokiem miasta, w słoneczny piękny dzień, spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami Pragi. Zasłużony odpoczynek miał miejsce w Ogrodach Wallensteina, przepełnionych pięknymi roślinami. Na zakończenie dnia wyszliśmy na wzgórze, aby zobaczyć panoramę Złotej Pragi. Przez cały dzień historię miasta przedstawiał nam niezastąpiony Pan Zbigniew Dufrat. Kolejny dzień, to właściwie przejazd przez Czechy, Niemcy w okolicach Stuttgartu i Francję, gdzie zwiedziliśmy ogromną, gotycką katedrę w Remis.

Bonjour Paris!

Dnia 5 czerwca 2019r. z całą grupą zwiedziliśmy, z przewodnikami: panią Ewa i panem Michałem, najsłynniejsze muzea. Na samym początku udaliśmy się na cmentarz Pere-Lachaise. W tym miejscu spoczywają znane osoby takie jak Fryderyk Chopin, Molier oraz Jim Morrison. Następnie zwiedziliśmy Muzem d'Orsay z najbardziej znaną kolekcją dzieł impresjonistów, pałac Ludwika XIV w Wersalu oraz Luwr, który imponuje swoją wielkością i ilością zgromadzonych tam dzieł sztuki. Mieliśmy okazję podziwiać eksponaty pochodzące od starożytności aż do XIX w. wykonane przez słynnych artystów m.in. Michała Anioła oraz Leonarda da Vinci. Najbardziej wyczekiwanym momentem zwiedzania było ujrzenie ponadczasowego obrazu "Mona Lisa". Mieliśmy również okazję zobaczyć dzieła znane nam wcześniej z podręczników szkolnych.

Dnia 06.06.2019r. wyruszyliśmy w dalsze odwiedziny stolicy Francji. Na samym początku stanęliśmy oko w oko z wizytówką Paryża - Wieżą Eiffla. Wjazd na tę monumentalną budowlę zapewnił nam wspaniały widok, panoramę całego miasta i niezapomniane wrażenia. Następnie udaliśmy się na plac Opery (Opéra Granier), po czym powędrowaliśmy w stronę placu Madeleine, gdzie znajduje się słynny Kościół de la Madeleine (św. Magdaleny). Później, podążaliśmy w stronę Placu Zgody, gdzie znajduje się m.in. pomnik Ludwika XV. Na tym placu w czasie rewolucji, zostało ściętych gilotyną ponad 1300 osób, a jedną z nich był Ludwik XVI wraz z Marią Antoniną. Nie mogliśmy pominąć, jakże ważnego punktu turystycznego dla Polaków, a zwłaszcza uczniów naszego liceum, czyli Panteonu, w którym została pochowana m.in. nasza patronka Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Piotrem Curie. Ostatnim miejscem docelowym, który obowiązkowo należało zwiedzić, był Łuk Triumfalny i Pola Elizejskie - wisienka na torcie francuskiej turystyki. W drodze pierwotnej uczestniczyliśmy w francuskim happeningu "biała kolacja" na Placu Concorde. Pełni wrażeń wróciliśmy do Domu Polskiej Misji w La Ferte pod Paryżem.

07.06. był ostatnim z dni, które spędziliśmy we Francji. Cały piątek byliśmy w Disneyland Paris. Dla wielu z nas przekroczenie murów Disneylandu było spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Każdy z uczestników miał możliwość poczuć się dzieckiem i jeszcze raz przypomnieć sobie bajki, które kiedyś oglądał. Wybór atrakcji był naprawdę duży. Największym zainteresowaniem cieszyły się te najbardziej ekstremalne: rollercostery, czy szalone windy. Wiele osób pokonało własne słabości. Chociaż po wyjściu z kolejki stali na gumowych nogach mówili, że było warto. Zachwycająca była również parada, w czasie której mogliśmy zobaczyć swoje ulubione postacie z filmów Disneya a nawet przybić im "piątkę". O pobycie w Disneylandzie będą przypominały nam zakupione w oryginalnych sklepach pamiątki np. maskotki lub uszy myszki Mickey, a także zdjęcia przy charakterystycznym zamku.

Chociaż nasza wycieczka dobiegła końca, możemy śmiało stwierdzić, że cała wyprawa była zachwycająca a wrażenia, które odczuwaliśmy zwiedzając Paryż, czy bawiąc się w Disneylandzie, zostaną z nami na długi czas.

Bardzo dziękujemy opiekunom i kierownikowi wycieczki za zorganizowanie kolejnej możliwości zwiedzenia świata.

 

 

PS. Więcej zdjęć uczestników wycieczki na stronie fb II LO